Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

SP Maliszewo: Światowy Dzień Kota

W piątek, 17 lutego, w Szkole Podstawowej w Maliszewie po raz kolejny obchodzono Światowy Dzień Kota, którego zadaniem jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Większość uczniów przebrała się – dzieci założyły na twarze maski i kocie uszka, a także przyczepiły puszyste ogonki. W bibliotece szkolnej przygotowana została wystawka książek, których bohaterami są koty oraz wywieszono gazetkę ścienną z portretami milusińskich i pracami plastycznymi uczniów.

Tego dnia we wszystkich klasach można było obejrzeć prezentację multimedialną, którą przygotowało rodzeństwo - Oliwia i Cezary Mamrzyńscy. Uczniowie czytali również wiesze o kotach, poznali legendę o toruńskiej Kociej Baszcie. Dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały baśni o kocie słynącym z noszenia butów i uczestniczyły w kocich zabawach. Uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących życia kociąt i dorosłych kotów. Niektórzy przynieśli ze sobą zdjęcia swoich pupili i opowiadali o nich zabawne historie.

Na zakończenie Dnia Kota wszyscy uczniowie obejrzeli film animowany o Filemonie i Bonifacym.