Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Dzień Ziemi w leśniczówce

W sobotę, 22 kwietnia, uczniowie klas III – VI Szkoły Podstawowej w Maliszewie obchodzili Dzień Ziemi uczestnicząc w spotkaniu z przedstawicielami Koła Łowieckiego „Szarak”. Zajęcia warsztatowe odbyły się  w leśniczówce w Komorowie. 

„Bonanzą” uczniowie dotarli do paśnika, gdzie wykonali prace porządkowe, a następnie przejechali w miejsce opuszczonego przedwojennego cmentarza ewangelickiego. Uczestnicy byli zaskoczeni, że w środku lasu można znaleźć pozostałości cmentarza. Jak się okazało – wcześniej w tym miejscu były pola uprawne. Przed wojną na terenach Brzeźna i okolic mieszkało wiele niemieckich rodzin, stąd mnóstwo śladów poniemieckich zabudowań i nagrobków, niestety zaniedbanych i zniszczonych.

Po przejażdżce uczniowie uczestniczyli w konkursie przyrodniczym przygotowanym przez prezesa Koła Łowieckiego – pana Janusza Kanię. Wręczenie atrakcyjnych nagród książkowych oraz spotkanie przy ognisku zakończyło wizytę w leśniczówce.

Od kilku lat szkoła współpracuje z Kołem Łowieckim mającym swą siedzibę w Bobrownikach organizując spotkania o tematyce przyrodniczej – szczególnie ochrony zwierząt i roślin, konieczności dbania o środowisko.