Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Akcja Żonkile 2017 w bibliotece publicznej w Wichowie

Biblioteka Publiczna w Wichowie włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Z tej okazji 28 kwietnia br. w miejscowej bibliotece odbyły się zajęcia upamiętniające 64. rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim .

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 uczniów klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Wichowie wraz  z wychowawcami. Bibliotekarka powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości. Wprowadzając w temat  opowiedziała o wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, a następnie zaprosiła do obejrzenia projekcji filmu o tych czasach pt. "Nie było już nadziei ". Na pożegnanie podziękowała wszystkim przybyłym gościom wygłaszając hasło " Nigdy więcej wojny".

Akcja Żonkile jest pomysłem powołanym pięć lat temu przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przyłączyło się do niej ponad 1000 szkół, bibliotek, instytucji kultury zarówno z Warszawy, jak i innych miejscowości na terenie naszego kraju. Same żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Są związane z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w rocznice powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.