Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Zielona Szkoła – SP Maliszewo

W dniach 11 – 12 września br. uczniowie klas V – VII Szkoły Podstawowej w Maliszewie wyjechali na warsztaty ekologiczne prowadzone w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie położonego na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie skorzystali z oferty ośrodka i wybrali się na wędrówkę z przewodnikiem leśnym szlakiem turystycznym w rezerwacie przyrody Szumny Zdrój, wiodącym wśród jarów, wąwozów i malowniczych miejsc. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat życia lasu i jego mieszkańców. Z zainteresowaniem obejrzeli także filmy o tematyce przyrodniczej – o długowiecznych trujących cisach oraz dokument pt. Sowy Polski - Historie o duchach lasu, który przybliżył uczestnikom zajęć tę grupę ptaków ze zwróceniem uwagi na wyjątkowe aspekty ich biologii i zachowań.

Podczas wycieczki do Rezerwatu Przyrody Szumny Zdrój uczniowie zapoznali się z formami ochrony przyrody w Polsce, dowiedzieli się, jakie rzadkie rośliny i ich zbiorowiska występują na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, uczyli się rozpoznawania wybranych gatunków drzew liściastych i ich właściwości.