Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

SP Jastrzębie: Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Jasełka Bożonarodzeniowe

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
                                                 ks. Jan Twardowski
 

 

Boże Narodzenie to piękne i niezwykłe święta, pełne dobrych uczuć, pachnące piernikiem i choinką oraz rozbrzmiewające kolędą. To czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwsi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Na początku przedstawienia zaprezentowały się dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w układzie tanecznym do świątecznej piosenki „Jingle Bell Rock”, które otrzymały za swój występ gromkie brawa.

Następnie historię narodzenia Jezusa przedstawili uczniowie klas IV -VII. Tegoroczne przedstawienie zatytułowane było „Jeden – zero dla nieba”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, diabły, niebo i piekło. Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć odwieczną walkę dobra, które symbolizowały anioły, ze złem, którego przedstawicielami były diabły. W walce oczywiście zwyciężyło dobro.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych, dźwięk instrumentów muzycznych, uświadomił wszystkim, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Nie zabrakło też angielskiego akcentu. Na zakończenie uczniowie z klas V – VII zaśpiewali w języku angielskim piosenkę „The Virgin Mary Had a Baby Boy”.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, młodzi aktorzy otrzymali głośne brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu w imieniu pani dyrektor głos zabrała p. Jolanta Koszczka, która podziękowała uczniom za wspólną pracę oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także radny Gminy Lipno p. Andrzej Chojnicki oraz emerytowana nauczycielka, poetka Czesława Krystyna Chojnicka, życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.

My również wszystkim życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych, gdyż „ zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Jasełka zostały przygotowane przez p. Jolantę Koszczkę, nad występem dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego czuwały panie: Renata Kalinowska, Monika Skórzyńska, Patrycja Mularska, piosenkę w języku angielskim przygotowano pod kierunkiem Marty Kiełkowskiej, o dekorację zadbała Mirosława Kownacka.