Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Spotkanie z Ratownikiem WOPR, Policją i Strażą Pożarną w Radomicach

W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” w poniedziałek 19.02.2018 Biblioteka Publiczna Gminy Lipno oraz Świetlica Wiejska w Radomicach gościły przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie oraz grupy interwencyjnej Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Goście z lipnowskiej komendy na początku spotkania przypomnieli dzieciom, że przepisy ruchu drogowego obowiązują cały rok.  Mówiono o zagrożeniach, jakie mogą wyniknąć podczas zabaw zimowych oraz podkreślano wagę noszenia elementów odblaskowych. Sierż. szt. Katarzyna Sobocińska radziła jak rozważnie korzystać z zimowej aury i ostrzegała przez niebezpiecznymi i nieodpowiedzialnymi zachowaniami. Natomiast przedstawiciel straży pożarnej omówił niebezpieczny wpływ czadu wydobywającego się z pieców i kominków. Na koniec spotkania Janusz Sarnowski - ratownik WOPR zwrócił uwagę na negatywne skutki zabawy na zamarzniętych akwenach i przeprowadził pokaz jak bezpiecznie ewakuować się z pękającego lodu.

Celem takich spotkań jest nauka młodych ludzi prawidłowego i bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku. Reagowania na sytuacje kryzysowe, w tym umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Rozmowy miały za zadanie uświadomić uczestnikom jak ważne jest bezpieczeństwo i umiejętne korzystanie z wolnego czasu.