Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Kręci mnie bezpieczeństwo

Wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Jednak nie każdy dobrze wie, jak należy się zachować, aby być bezpiecznym. W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” 20 lutego 2018r. dzieci z filii bibliotecznej w Jastrzębiu odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz grupy interwencyjnej Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zaproszeni goście przypomnieli dzieciom, że przepisy ruchu drogowego obowiązują cały rok. Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia, jakie mogą wyniknąć podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Podkreślano również szczególną ważność noszenia elementów odblaskowych i rozważnego korzystania z zimowej aury.
Celem takiego spotkania było zwrócenie szczególnej uwagi na ważność pracy straży pożarnej, policji czy grupy interwencyjnej lipnowskiego WOPRU. Zaproszeni goście opowiadali o ich trudnej, codziennej pracy, uczyli dzieci, jak zachować się, gdy wybuchnie pożar, jak zgłosić zawiadomienie o pożarze, kto może zostać strażakiem. Atrakcjom nie było końca: dzieci przymierzały hełmy strażackie, zakładały skafandry i umundurowanie. Na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie.