Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Luty pełen wrażeń w Samorządowym Przedszkolu w Radomicach

8 lutego 2018 roku odbył się bal karnawałowy pt. „W bajkowym świecie”. Dzieci przebrały się za bajkowe postacie. Można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana i wiele innych. Kolorowe balony i serpentyny, przepiękna sala balowa to wszystko wywołało uśmiech na twarzach maluchów. Odbyły się liczne konkursy, np. taniec na gazecie, zabawa w „Znikające krzesło” czy też zabawa ruchowa „Pokaż to, co ja”. Nie zabrakło również swobodnego tańca w rytm muzyki dla dzieci.

Kilka dni później w przedszkolu obchodzono Dzień Pizzy.W trakcie świętowania powyższego dnia dzieci dowiedziały się, jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory. W małych grupach maluchy stworzyły projekt pizzy wykorzystując papier, kolorową bibułę, kredki, flamastry itp. Powstały przepiękne prace, które ozdobiły przedszkolną gazetkę. Moc radości przysporzyła dzieciom niespodzianka przygotowana przez panią kucharkę, a była to przepyszna pizza z serem, szynką i pomidorami.

A już pierwszego dnia po feriach odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „W świecie instrumentów”. Zajęcia poprowadził pan Adam Cackowski, muzyk instrumentalista w zakresie gry na saksofonie. Dzieci poznały budowę instrumentu oraz dowiedziały się, że należy on do grupy instrumentów dętych drewnianych. Pan Adam zaprezentował kilka utworów muzyki klasycznej, a dzieci z wielką uwagą wsłuchiwały się w dźwięki wydobywane z saksofonu. Kilkoro przedszkolaków zadeklarowało chęć nauki na tym instrumencie. Na koniec zajęć milusińscy podziękowali panu A. Cackowskiemu za odwiedziny oraz wręczyli dyplom upamiętniający wizytę w Samorządowym Przedszkolu.