Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Łączy nas pamięć. Akcja Żonkile w Bibliotekach Gminy Lipno

Biblioteki z terenu Gminy Lipno już po raz kolejny dołączą do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

„Żonkile” to akcja społeczno-edukacyjna upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim. Od kilku lat szkoły, biblioteki oraz inne ośrodki i instytucje kultury włączają się do akcji, organizując lokalne wydarzenia poświęcone tematyce powstania. 

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca w getcie warszawskim. Każdego roku, dokładnie 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów, które symbolizować miały dążenie człowieka do wolności i pamięć o zamordowanych.

Biblioteka Publiczna Gminy Lipno z/s w Radomicach oraz jej filie biblioteczne w Jastrzębiu, Karnkowie, Trzebiegoszczu i Wichowie uczestnicząc w akcji będą organizowały lekcje biblioteczne i warsztaty historyczne poświęcone tamtym wydarzeniom. Więcej informacji i szczegółowy program wydarzeń z podziałem na poszczególne filie zostanie ogłoszony wkrótce.

/źródło: fot. http://www.biblioteki.org/