Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Konkurs Patriotyczny „Polak mały” rozstrzygnięty!

9 maja w Bibliotece Gminnej i Świetlicy Wiejskiej w Radomicach odbył się Konkurs Patriotyczny „Polak mały” skierowany do Przedszkolaków Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radomicach. Konkurs został przygotowany przez Bibliotekę Publiczną i Świetlicę Wiejską w Radomicach oraz bibliotekę szkolną i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Radomicach. Konkurs Patriotyczny dla Przedszkolaków jest jednym z działań Gminy Lipno poświęconych tegorocznym obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości. Niepodległość jest dobrem wspólnym. Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. jest okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również zachętą do budowania wspólnej przyszłości. Nadrzędnym celem konkursu było przybliżenie najmłodszym wartości trwałych, ponadczasowych, jako polskie tradycje narodowe, demokratyczne i wolnościowe. Jednak przede wszystkim ukazanie historii, jako elementu kluczowego w zrozumieniu samego siebie, cenne źródło wartości, wzorców i odniesień.
W Konkursie wzięło udział łącznie 36 dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej i Samorządowego Przedszkola w Radomicach. Dzieci w poszczególnych grupach wiekowych mieli za zadanie przygotować po jednym utworze o tematyce patriotycznej. Mógł to być fragment wiersza lub piosenka. Prezentację utworów patriotycznych oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Teresa Sztuka, Danuta Swarcewicz, Tamara Kotarska. Kryteria oceny to: interpretacja utworów, dykcja, dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości interpretacyjnych, ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii 3-4 latków I miejsce zajęli: Blanka Świerc i Jan Grzeszkiewicz, w kategorii 5-6 latków I miejsce powędrowało do Leny Szymborskiej i Zuzanny Urabnowskiej, II miejsce zajęła Daria Lewandowska, a III miejsce Dominik Wyczachowski i Julia Kilanowska. Wyróżnienia otrzymali: Norbert Kozłowski, Bartłomiej Grzesik, Maja Białach, Lena Gabryszewska. Laureaci i pozostali uczestnicy otrzymali z rąk zastępcy Wójta Gminy Lipno Kazimierza Mątowskiego nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatorów konkursu.