Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Radomicach

30 maja w Zespole Szkół w Radomicach obchodzony był Dzień Dziecka. We wspólnej zabawie uczestniczyli rodzice, nauczyciele, dzieci i młodzież szkolna. Wśród gości obecni byli: Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Lipno Ewa Rozen oraz kierownik GOPS Hanna Szlągiewicz. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego, Ewa Lewicka, Jarosław Ciechanowski i Janusz Sarnowski, a także opiekunowie samorządu uczniowskiego, Anna Kujawska i Monika Gawrońska. Dzieci młodsze rozpoczęły świętowanie od bicia szkolnych rekordów . Uczestnicy próbowali poprawić ubiegłoroczne wyniki w różnych dziedzinach, m. in. ilości warkoczyków, liczby zapamiętanych słów, największej kolekcji, żonglerki piłką. Ponadto dzieci prezentowały swoje pasje i umiejętności artystyczne.
Tymczasem drużyny klas IV- VII szkoły podstawowej oraz II i III klas gimnazjalnych brały udział w różnorodnych konkurencjach rozgrywanych na kompleksie boisk „Orlik”. Każda ekipa składająca się z uczniów oraz wychowawcy lub przedstawiciela rodziców, musiała wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również pomysłowością oraz umiejętnością współpracy w zespole. Świetna organizacja, element sportowej rywalizacji, a także wspólne zmagania dzieci i dorosłych wprawiły wszystkich w doskonały humor i zapewniły doskonałą zabawę. Dyrektor szkoły, Jolanta Kruszyńska, wręczyła zawodnikom zwycięskich drużyn pamiątkowe medale, a przedstawicielom wszystkich klas - nagrody rzeczowe w postaci piłek oraz sprzętu do gier i zabaw ruchowych. Po zakończeniu pierwszej części boisko zajęły dzieci młodsze, które wraz z rodzicem
lub indywidualnie przystępowały do wybranych prób sprawnościowych: skoków na skakance, rzutów do celu, wieloskoku, budowania wieży z klocków i innych. Ukoronowaniem rodzinnych zmagań było wręczenie medali, które zarówno dzieciom, jak i odznaczonym rodzicom dostarczyły wiele radości. W tym czasie uczniowie klas starszych bili szkolne rekordy oraz prezentowali swoje talenty i zainteresowania. Dla wszystkich uczestników i gości została przygotowana smaczna grochówka oraz napoje, dzieci otrzymały dodatkowo słodycze i lody. Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Radomicach okazał się wspaniałą rodzinną imprezą. Całe przedsięwzięcie finansowo i organizacyjnie wspierali: Urząd Gminy Lipno, GKRPA w Lipnie, GS Lipno, M. Miętkiewicz -Przedsiębiorstwo „Rafał”, Rada Rodziców.