Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Samorządowe Przedszkole w Radomicach - kolorowo i aktywnie w maju…

Wiosna to czas, kiedy wszystko zaczyna budzić się do życia. Ptaki pięknie śpiewają , trawa się zieleni, a w ogródku zakwitają kwiaty i pojawiają się pierwsze owoce, z których można zrobić różne, zdrowe przekąski . Dzieci z grupy Krasnali przyniosły więc do przedszkola swoje ulubione owoce i wykonały kolorowe, smaczne sałatki. Zajęcia kulinarne sprawiły dzieciom dużo radości.
Kilka dni później przedszkolaki udały się do Biblioteki Publicznej Gminy Lipno w Radomicach na spektakl pt.,,Opowieści z teczki profesora Książeczki” przygotowany przez teatr Maska z Krakowa. Widowisko teatralne miało na celu promocję czytelnictwa. Od kilku lat Samorządowe Przedszkole realizuje program ,,Czytające Przedszkole’’ w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, dlatego też maluchy z nauczycielami chętnie skorzystały z zaproszenia na przedstawienie.
17 maja 2018 roku przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym. W czasie spotkania miały okazję poznać instrumenty perkusyjne, strunowe i dęte. 24 maja dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami udały się na wycieczkę do Torunia. Podczas warsztatów edukacyjnych w Cafe Bajarka dziewczynki wykonywały kolorowe torby bawełniane, a chłopcy komplety magnesów. W swojej pracy maluchy korzystały z różnorodnych materiałów- farb tekstylnych, kredek do tkanin, szklanych baz oraz odpowiednich pisaków i klejów. Następnie dzieci odwiedziły Centrum Rozrywki Kinder Park, w którym aktywnie spędziły czas na zabawach ruchowych i tematycznych, 29 maja przedszkolaki gościły na zajęciach szkolnego pedagoga. Pani Iza Ćwiklińska opowiadała maluchom o ciekawych zawodach wykonywanych przez różnych przedstawicieli społeczności lokalnej, a dzieci dzieliły się swoimi marzeniami na temat przyszłych profesji. W celu rozbudzania twórczej inwencji dziecka i kreatywności, wzmacniania wiary we własne możliwości oraz rozwijania indywidualnych zdolności plastycznych zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać bajkowa” dla dzieci z grup: 3, 4 i 5 latków. Do konkursu zgłoszono 25 prac. Komisja konkursowa uwzględniając pomysłowość, atrakcyjność i walory artystyczne prac postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek. Na milusińskich czekają już kolejne atrakcje – 18 czerwca Piknik Rodzinny, który będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną.