Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Zaczytani - Tydzień Polonistyczny w Szkole Podstawowej w Maliszewie

W dn. 4 – 8 czerwca uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Maliszewie po raz kolejny uczestniczyli w Tygodniu Polonistycznym pn. Zaczytani, który przygotowała nauczycielka języka polskiego – Joanna Słaboszewska.
Tym razem akcje czytelnicze skupiły się wokół omawianych lektur – Dynastii Miziołków J. Olech, Zeszytu w kratkę ks. J. Twardowskiego, Oskara i pani Róży E.E. Schmitta.
Uczniowie przygotowali plakat Czytanie rozwija, na którym wypisane zostały związki frazeologiczne często używane w języku potocznym. Z kolei na plakacie Kocham czytać każdy mól książkowy mógł zapisać tytuł książki, która zrobiła na nim wrażenie i którą poleciłby innym do przeczytania.
Zeszyt w kratkę autorstwa ks. J. Twardowskiego zainspirował uczniów klasy VI do wykonania aniołków – z papieru, plasteliny i innych materiałów. Powstały bardzo ciekawe prace plastyczne, które uczniowie prezentowali z dumą.
Najstarsi uczniowie redagowali kartki do przyjaciół – popłynęło wiele ciepłych słów, komplementów i grzeczności.
Piątkowe przedpołudnie upłynęło uczniom na Czytaniu na trawie. O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w III edycji akcji czytelniczej Jak nie czytam, jak czytam, zachęcającej do częstego sięgania po lekturę.
Celem akcji jest uświadomienie nam wszystkim, że czytanie powinno kojarzyć się z przyjemnością, a nie stanowić konieczny obowiązek.