Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Gminny konkurs plastyczny pt. „Godło Polski

Obchody rocznicy 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości to szczególna okazja do kształtowania postaw patriotycznych i zainteresowania historią naszej ojczyzny, a między innymi dziejami godła, najstarszego symbolu narodowego.

W związku z tym w Zespole Szkół w Radomicach został zorganizowany gminny konkurs plastyczny pt. „Godło Polski na przestrzeni wieków”. Jego organizatorami były: T. Kotarska, A. Kujawska, M. Gawrońska, J. Czaplińska.

W konkursie wzięło udział 39 uczniów klas IV- VIII oraz III gimnazjum ze szkół w Jastrzębiu, Radomicach, Trzebiegoszczu i Wichowie. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Andrzej Szychulski Wójt Gminy Lipno, Ewa Rozen dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Lipno oraz Rafał Ługowski nauczyciel Zespołu Szkół w Karnkowie. I miejsce zajęła Klaudia Modrzejewska, uczennica klasy V  Zespołu Szkół  w Wichowie, II miejsce- Kacper Wieczyrski z klasy V Zespołu Szkół w Radomicach oraz Julia Ciarkowska z klasy VI Zespołu Szkół w Wichowie, wyróżnienie uzyskała Nadia Domagalska, uczennica klasy V ZS w Wichowie.

Lureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk włodarza gminy podczas uroczystej akademii zorganizowanej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół w Radomicach. Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane w holu szkolnym, a następnie zostaną wystawione w siedzibie Urzędu Gminy Lipno.