Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Projekt „Getting to know each other” w Szkole Podstawowej w Wichowie

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie kl. V i kl.VI ze Szkoły Podstawowej w Wichowie pod kierunkiem p. Julity Rudnickiej oraz p. Małgorzaty Sadowskiej biorą udział w projekcie edukacyjnym „Getting to know each other” na platformie eTwinning, polegającym na współpracy międzynarodowej za pośrednictwem mediów elektronicznych. Partnerem tego projektu jest Szkoła Podstawowa Berti w L’lametlla del Valles w Hiszpanii.

Głównym celem projektu jest pisanie listów w j.angielskim do rówieśników z Hiszpanii oraz wymiana informacji na tematy interesujące dzieci. Treść listów dotyczy przede wszystkim zainteresowań uczniów, rodziny, szkoły, planów na przyszłość.

 Projekt pozwala uczestnikom na kształtowanie umiejętności kluczowych takich jak :

 -umiejętność komunikowania się w języku obcym, zarówno w mowie jak i w piśmie;

-umiejętność sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno - komunikacyjnymi;

-umiejętność rozpoznawania własnych potrzeb edukacyjnych oraz uczenia się;

- umiejętność pracy zespołowej.

 Projekt „Getting to know each other” służy także promowaniu korelacji międzyprzedmiotowej (j.angielski-informatyka), ale również prowadzona jest współpraca i wymiana doświadczeń z nauczycielami innego kraju.

Uczniowie do tej pory wzięli udział w następujących działaniach:

- nawiązanie kontaktu z partnerską szkołą poprzez platformę eTwinning (uczniowie na zajęciach informatycznych przygotowywali prezentację Power Point w języku angielskim w której prezentowali swoją szkołę, region, okolicę, a przede wszystkim dokonywali swojej autoprezentacji);

- nagrywanie filmów, w których uczniowie przedstawiają się w języku angielskim, opowiadają o sobie, swojej szkole i zainteresowaniach;

- wymiana listów z hiszpańskimi uczniami;

- wymiana świątecznych kart bożonarodzeniowych.

Kolejnym etapem projektu będzie napisanie listu, w którym uczniowie podzielą się swoimi świątecznymi wspomnieniami. Będą również opisywać, jak wygląda karnawał w ich kraju. Poznają w ten sposób kulturę i obyczaje innej narodowości.