Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz Spotkanie Noworoczne Druhów OSP Gminy Lipno

Wart 838 983,00 złotych fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo jest już w posiadaniu strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlebowie. To już czwarty zupełnie nowy samochód, który trafił w ostatnich latach do ochotników w gminie Lipno. Nowy nabytek, który trafił do strażaków w Chlebowie został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego (kwota 545 339 zł.) oraz Gminy Lipno, dotacja celowa dla OSP Chlebowo (kwota 293 644 zł.). Aktu przekazania samochodu na ręce Prezesa Druha Macieja Kowalskiego oraz kluczyków do auta na ręce Naczelnika Druha Radosława Grodeckiego z OSP w Chlebowie dokonali: Pani Aneta Jędrzejewska Członek Zarządu Województwa Kujawsko Pomorskiego, Andrzej Piotr Szychulski Wójt Gminy Lipno, Andrzej Chojnicki Przewodniczący Rady Gminy Lipno i Krzysztof Baranowski Starosta Lipnowski. Natomiast poświęcenia dokonał Proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi w Karnkowie Ks. Daniel Augustyniak.
Strażacy z Chlebowa nie ukrywali jak wielka jest ich radość. Fabrycznie nowy samochód, który zasilił jednostkę strażacką, to dla nich historyczna chwila. Takie chwile nie zdarzają się często, czekali na ten moment długo. A jak wiadomo lepszy sprzęt to dla każdego strażaka gwarancja bezpieczniejszej pracy.
W uroczystości, przekazania i poświecenia oprócz licznej rzeszy strażaków wzięli też udział: Dyrektor Wykonawczy Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu Piotr Tomaszewski, Przedstawiciele ZOW Województwa Kujawsko Pomorskiego ZOSP RP, Przedstawiciele ZOP ZOSP RP w Lipnie , Przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Lipnie z Komendantem na czele, Władze Powiatu Lipnowskiego i Władze Gminy Lipno, Prezesi i Naczelnicy jednostek OSP Gminy Lipno, mieszkańcy sołectwa Chlebowo, zaproszeni goście i sponsorzy. W trakcie oficjalnej części nie zabrakło tradycyjnie okolicznościowych przemówień i podziękowań.