Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

XV Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Sołeckich o Puchar Wójta Gminy Lipno za nami…

W niedzielę 10 marca 2019r. odbył się jubileuszowy ,bo   XV  Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Sołeckich o Puchar Wójta Gminy Lipno w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wichowie. W zawodach ostatecznie wzięło  udział  7  zespołów. Niestety coraz mniej drużyn decyduje się na udział w rozgrywkach, ale tym bardziej trzeba docenić zaangażowanie wieloletnich uczestników tego cyklu zawodów. Turniej był rozgrywany w dwóch grupach. Niektóre mecze  kończyły się tie-breakami co świadczy o wyrównanym poziomie wśród zespołów. Długie wymiany piłek, efektowne zagrania to wizytówka tych zawodów od wielu lat. Walka o każdy punkt dostarczała wielu emocji – tutaj nie ma straconych piłek.

                 Pełne emocji był półfinał między zespołami Brzeźna i Radomic oraz  Głodowa i Chlebowa  , w których zwyciężyły zespoły z Brzeźna i Chlebowa – to one spotkały się w wielkim finale. Ostatecznie  po zaciętym meczu Chlebowo pokonało 2:1 w setach ubiegłorocznego zwycięzcę , czyli Brzeźno. Trzecie miejsce wywalczyła podobnie jak w ubiegłym roku  drużyna z Radomic, której uległ zespół z Głodowa, zajmując czwarte miejsce.  Ponadto w turnieju udział wzięły drużyny z sołectw: Kłokocka, Ośmiałowa i Popowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Chłopecki, ze zwycięskiego zespołu z Chlebowa.

                Turniej odbył się pod hasłem „UNIKAM ZAGROŻEŃ-UPRAWIAM SPORT”. Miał on na celu upowszechnianie kultury fizycznej na terenach wiejskich, zwiększenia aktywności osób dorosłych poprzez integrację społeczności poszczególnych sołectw oraz prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii, polegający na zorganizowaniu imprezy o charakterze sportowym dla młodzieży oraz dorosłych.

Podczas zawodów uczestnicy oraz kibice mogli posilić się przygotowaną przez obsługę szkoły pyszną grochówką.

Po zakończeniu zmagań sportowych Wójt Gminy Lipno - Pan Andrzej Szychulski wraz z Sekretarzem Gminy Lipno -  Panem Krzysztofem Milakiem oraz Dyrektorem ZS w Wichowie Panią Iwoną Rutkowską wręczyli zawodnikom trofea oraz nagrody.

Powyższe działania realizowane były dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za stworzenie naprawdę ciekawego widowiska, wszystkim przybyłym gościom i kibicom za doping dla swoich ulubieńców oraz zapraszamy do obejrzenia relacji z  tego wydarzenia.