Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Luty pełen wrażeń…

oznaczenie_przedszkola_2017.jpg

Po kilku dniach po dłuższym wypoczynku i beztroskiej zabawie podczas ferii zimowych Samorządowe Przedszkole w Radomicach odwiedzili dziadkowie.

13 lutego br. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności w specjalnym programie artystycznym pt. „Jak to z babcią i dziadkiem było?” Recytacja wierszy, muzyka z dawnych lat oraz tańce wywołały wzruszenie na twarzach babć i dziadków. Laurki z życzeniami oraz słodki poczęstunek były dopełnieniem tego wydarzenia.

A już następnego dnia Smerfy i Krasnale obchodziły Dzień Pizzy oraz Walentynki. Dzieci przypomniały sobie historię pizzy oraz z jakiego kraju pochodzi. Bawiły się również we włoskich kucharzy, a następnie zasiadły do stołu, na którym czekała pyszna pizza z serem, szynką, kurczakiem i papryką. Na koniec dnia przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. A poprzez wykonanie laurki w kształcie serca wyraziły swoją sympatię do kolegi lub koleżanki. Kilka dni później w przedszkolu pojawiły się dzieci przebrane za arbuzy, truskawki, pomidory, dynie. Był to znak, że czas na owocowo – warzywny bal karnawałowy. Dzieci zaprezentowały swoje stroje, a gdy zabrzmiała muzyka wspólnie bawiły się przy jej rytmach. Uśmiechu i dobrego humoru nikomu w tym dniu nie brakowało. Kolejny bal już za rok, a tymczasem dzieci cierpliwie czekają na I Dzień Wiosny i atrakcje z nim związane.