Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Lipno

Pomimo, że pogoda w niedzielę 7 lipca nie należała do najlepszych to kolejne zawody wędkarskie odbyły się doskonałej atmosferze. Tegoroczne zawody na jeziorze Konotopie zgromadziły dużą frekwencję zawodników. Może wyniki były słabsze od zeszłorocznych ale też jest się czym pochwalić. Łowiono głównie ukleje i płocie ale trafił się także leszcz. Aby uplasować się w czołówce trzeba było złowić ich kilka kilogramów. Oczywiście złowione podczas zawodów ryby trafiły z powrotem do jeziora. W kategorii kobiet 1 miejsce zajęła Witecka Iwona z wynikiem 1,170 kg. W kategorii seniorów 1 miejsce zajął Przybyszewski Józef (5,620 kg), 2 miejsce – Borowicz Zbigniew (5,310 kg), na 3 miejscu uplasował się Korytowski Zbigniew (4,740 kg). Na koniec zawodów Sekretarz Gminy Lipno Krzysztof Milak wręczył zwycięzcom okolicznościowe puchary oraz pogratulował wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników życząc im dalszych sukcesów.
Polski Związek Wędkarski realizuje swe cele statutowe poprzez organizację rekreacji i sportu wędkarskiego, racjonalne użytkowanie wód, kształtowanie etyki wędkarskiej wśród wędkarzy i młodzieży oraz przestrzeganie zasad ochrony środowiska. Jedną z form realizacji powyższych celów jest organizowanie zawodów wędkarskich dla uatrakcyjnienia sportu wędkarskiego i promocji miejscowości, w tym gminy Lipno.