Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zespole Szkół w Radomicach

Dzieci klas 0-III uczestniczyły w  konkursie plastycznym pt. ”Mój Miś”, członkowie koła  fotograficznego zorganizowali wystawę zdjęć pt. ” Miś w plenerze ”.  Dzieci przedszkolne słuchały  bajeczek  i opowiadań o  Misiu. 

W poniedziałkowy poranek na zakończenie realizacji programu „ Na wszystkie troski Miś” w szkole gościli  Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Ewa Rozen, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, oraz  Zarząd  Rady Rodziców.        

Uczniowie klasy III zaprezentowali  przedstawienie teatralne wzbogacone prezentacją multimedialną.  Następnie zaproszeni  goście czytali dzieciom fragmenty utworów o misiach.

Punktem kulminacyjnym spotkania  był pokaz interaktywny i multimedialny przeprowadzony przez przedstawicieli Straży Pożarnej,  propagujący bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Dzieci obserwowały różnorodne zagrożenia i śledziły, jak może rozprzestrzeniać się ogień. Poznały jak działa czujnik czadu. Wzbogaciły swoją wiedzę o zasadach zachowania się w czasie zagrożenia pożarem w szkole i  w domu. Pokaz był bardzo sugestywny i atrakcyjny.

Dyrektor szkoły, Jolanta Kruszyńska  podziękowała wszystkim nauczycielom, rodzicom, a także zaproszonym Gościom za zaangażowanie w realizację programu, który służył  podniesieniu poziomu bezpieczeństwa dzieci, a jednocześnie umożliwił rozwijanie różnorodnych zdolności i zainteresowań uczniów.