Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Szkolna wycieczka uczniów ze SP im. Kazimierza Różyckiego z Jastrzębia do Torunia

Dnia 5 czerwca 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka uczniów ze SP im. Kazimierza Różyckiego z Jastrzębia do Torunia. Wzięło w niej udział 36 uczniów z kl. 0-III.
Opiekunami grupy byli: p. Iwona Koszczka, Joanna Skrzyńska, Anna Szymańska, Renata Kalinowska.
W programie wycieczki najważniejszą atrakcją była wizyta w Centrum Nowoczesności -Młyn Wiedzy w Toruniu.
Była to wyprawa edukacyjna, podczas której uczniowie kl. O-I zwiedzali kolejne piętra muzeum. Na każdym piętrze znajdowały się elementy i konstrukcje do doświadczeń z różnych dziedzin nauki: techniki, fizyki, chemii, biologii itp.
Dzieci miały prawdziwy ,,młyn” na widok nowych możliwości. Ciężko było się zdecydować przy których bazach nauki na dłużej się zatrzymać.
Natomiast uczniowie kl. II-III uczestniczyli w warsztatach: Programowanie- prosta sprawa- z micro: bit, to zabawa! Warsztaty prowadził dr Marcin Paprocki, pracownik naukowy Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu. Zajęcia trwały 90 minut w dwóch grupach naprzemiennie. Gdy pierwsza grupa miała zajęcia w pracowni, w tym czasie druga zwiedzała ekspozycje z przewodnikiem. Po krótkiej przerwie role się odwróciły. Łącznie wszystkie grupy wiekowe spędziły w CNMW 180 minut. Forma doświadczenia dała możliwość dzieciom samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i w doskonałym humorze.