Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Okolicznościowa pieczęć na Narodowe Czytanie 2019

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu z okazji tegorocznej edycji Narodowego Czytania otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP okolicznościową pieczęć, która posłuży do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez mieszkańców i uczestników spotkania egzemplarzach ośmiu tytułów „Nowel Polskich”. Warto w ten symboliczny sposób zaznaczyć swoją obecność            na uroczystości i jednocześnie zachować cenny egzemplarz „ku pamięci przyszłych pokoleń”. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w tym wydarzeniu kulturalnym.

Spotkajmy się wszyscy 9 września (poniedziałek), o godz. 17.00, w ogrodzie jastrzębskiej biblioteki, by wspólnie przypomnieć sobie treść tegorocznych tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Zwłaszcza teraz, kiedy obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W trakcie uroczystości wystąpi zespół KAVOO. Będzie można również obejrzeć dwie wystawy. Pierwsza przypominająca życie i twórczość autorów nowel, druga upamiętniająca krwawe wydarzenia II wojny światowej.