Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Ślubowanie klas pierwszych w Trzebiegoszczu

Ślubowanie klas pierwszych to jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza uroczystość w ciągu całego cyklu edukacyjnego w szkole podstawowej. To od tego momentu pierwszaki stają się pełnoprawnymi obywatelami szkolnego świata. Nic więc dziwnego, że takie wydarzenie odbywa się tylko raz w życiu. Jednak sposób, w jaki odbyło się pasowanie na ucznia obecnej klasy pierwszej i sam charakter ślubowania odznaczały się pod każdym względem taką znamienitością, że ślubować chciałoby się niemal każdego roku.

Pasowanie odbyło się w należącym do Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego scenicznym grodzie o nazwie Literkowo w obecności wymagającej królewskiej pary, której to odważni i rycerscy malcy musieli najpierw udowodnić, że zasługują na miano pełnoprawnych uczniów. Po przejściu wszystkich sprawności, wśród których znalazły się: śpiewanie, recytowanie, tańczenie, umiejętność prezentacji i posiadanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w szkole, w drodze do niej i do domu szóstka szczęśliwców została pasowana na uczniów klasy I. Wykonanie samego aktu pasowania należało do dyrektor szkoły Pani Joanny Wołodko oraz przedstawiciela organu prowadzącego – zastępcy wójta Pana Kazimierza Mątowskiego. Oczywiście nie obyło się bez prezentów ufundowanych przez gminę i szkołę. Swoją obecnością uroczystość uświetnili goście: dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Lipno Pani Ewa Rozen, bibliotekarka i przyjaciółka szkoły Pani Agnieszka Bedyk, sołtys wsi Jankowo Pan Stanisław Wojciechowski, sołtys wsi Trzebiegoszcz Pan Marek Pniewski, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Drzażdżewska. Nikt z wyżej wymienionych nie zapomniał o bohaterach wydarzenia i każdy przyniósł ze sobą stosowne upominki. Po oficjalnej części kochani rodzice zadbali natomiast o słodki poczęstunek z tortem w roli głównej.

Słowa uznania należą się również wychowawczyni klasy Pani Małgorzacie Witkowskiej, która zadbała o każdy szczegół wydarzenia, zajmując się merytorycznym przygotowaniem uczniów, a także stworzeniem scenografii i choreografii.