Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Mała dziewczynka w białej sukience stoi na scenie i śpiewa piosenkę

Uczennice z Wichowa w finale II Festiwalu Dobrej Energii we Włocławku

Pod koniec września  odbył się ogólnopolski II Festiwal Dobrej Energii "Cudnolandia". Wydarzenie to rozgrywało się na scenie Centrum Kultury Browar B we Włocławku.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wichowie zakwalifikowały się do finału tego konkursu. Zaśpiewały na scenie obok innych młodych wokalistów.
Były to: Marta Leśniewska - kl. 01, Nikola Celmer - kl. V, Alicja Leśniewska - kl. V i Julia Przybyszewska - kl. VI.
Założeniem tego konkursu było zaprezentowanie piosenki pisarza Jacka Cudnego, który był współorganizatorem konkursu.
Dziewczęta zaprezentowały się świetnie.
Największy sukces udało się osiągnąć Alicji Leśniewskiej, która zajęła II MIEJSCE w kategorii 9 - 11 lat.
Laureaci konkursu, w tym Alicja na zakończenie konkursu zaśpiewali w koncercie galowym z orkiestrą na żywo.
Należy zwrócić jeszcze uwagę na fakt, iż Ala wyśpiewała sobie w tym konkursie nagrodę, którą będzie nagranie piosenki w jej wykonaniu na płycie pofestiwalowej.

Mała dziewczynka w białej sukience stoi na scenie i śpiewa piosenkę Na zdjęciu widać dziewczynę w ciemnej sukience i rozpuszczonych włosach, która stoi na scenie obok dorosłego mężczyzny – konferansjera. Nastolatka stoi na scenie, w ręku trzyma mikrofon, z tyłu widoczny napis: Cudnolandia Na zdjęciu widać dziewczynkę ubraną w spodnie w kratkę,śpiewa piosenkę. Z tyłu widoczni trzej mężczyźni grający na instrumentach: gitarze, perkusji. W tle na telebimie widoczna ta sama dziewczynka Na zdjęciu widoczna grupa kilkudziesięciu uczestników konkursu, stoją na scenie. Trzymają w ręku pluszaki. Z tyłu widoczny napis: II Festiwal Dobrej Energii Cudnolandia na niebieskim tle Zdjęcie przedstawia widoczne są cztery dziewczynki, stoją na scenie. W rękach trzymają dyplomy i upominki konkursowe. Na scenie widoczni laureaci konkursu odbierający nagrody i organizatorka wręczająca je.