Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Na zdjęciu są cztery osoby: po bokach dwie dorosłe kobiety, w środku dwie uczennice, które trzymają w ręku dyplomy i książki

VII Gminny Konkurs Poetycki w SP im. Jana Pawła II w Wichowie

Gminny Konkurs Poetycki w SP im. Jana Pawła II w Wichowie:

Już po raz siódmy został przeprowadzony przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Wichowi Gminny Konkurs Poetycki pt. „Świadczyć miłość” związany z postacią patrona szkoły Jana Pawła II. Jego inicjatorkami były p. Anna Leśniewska i p. Katarzyna Markowska.

Konkurs polegał na napisaniu wiersza związanego z postacią Jana Pawła II. Miał się on odbyć w kwietniu, ale z powodu epidemii koronawirusa nie było to możliwe.

W związku z tym, iż sytuacja nadal jest trudna, konkurs musiał być podsumowany w zupełnie inny  sposób niż zwykle. Nie można było zaprosić gości, laureatów na rozstrzygnięcie tego przedsięwzięcia. Podsumowanie i oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 16 października podczas apelu z okazji Dnia Papieskiego.

 P. dyrektor Iwona Rutkowska wręczyła nagrody  szkolnym laureatom. Laureaci z innych szkół odebrali nagrody w swoich szkołach.

W tym roku w konkursie wzięło udział dwadzieścioro siedmioro uczniów. Byli to uczniowie następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Maliszewie, Szkoły Podstawowej w Trzebiegoszczu, Zespołu Szkół w Radomicach, Zespołu Szkół w Karnkowie i  Szkoły Podstawowej w Wichowie.

Jury konkursowe w składzie: p. Katarzyna Markowska,  p. Beata Kozłowska i p. Anna Leśniewska wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Zwycięzcami zostali:

W pierwszej kategorii, czyli w grupie klas IV – VI :

I miejsce -   Wiktoria Kozłowska  Szkoła Podstawowa w Wichowie

II miejsce - Igor Trojanowski  Szkoła Podstawowa w Wichowie

II miejsce – Natalia Turowska Szkoła Podstawowa w Trzebiegoszczu

III miejsce -  Gabriela Balcerowska Szkoła Podstawowa w Radomicach

 

 Wyróżnienia zdobyli:

- Alicja Michalska Szkoła Podstawowa w Karnkowie

- Szymon Przybyszewski Szkoła Podstawowa w Radomicach

- Aleksandra Bonowicz Szkoła Podstawowa w Maliszewie

 

W drugiej kategorii, czyli w grupie: kl. VII - VIII

I miejsce -  Małgorzata Wenderlich Szkoła Podstawowa w Radomicach

II miejsce -Julia Ciarkowska Szkoła Podstawowa w Wichowie

III miejsce – Karolina Ordak Szkoła Podstawowa w Karnkowie

 

 Wyróżnienie:

- Monika Łęgowska  Szkoła Podstawowa w Trzebiegoszczu

 

Na zdjęciu są cztery osoby: po bokach dwie dorosłe kobiety, w środku dwie uczennice, które trzymają w ręku dyplomy i książki Kobieta w czerwonej marynarce wręcza uczennicy nagrodę, obok nich stoi kobieta w musztardowej marynarce. W tle grupa dzieci ubranych na niebiesko Na zdjęciu są trzy osoby: po lewo mężczyzna ubrany w ciemny strój, obok niego stoją dwie dziewczynki Chłopak stoi i trzyma w ręku dyplom i książkę Zdjęcie przedstawia dyplomy