Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, które w ręku trzymają dyplomy i nagrody,  z tyłu dwie dorosłe kobiety.

Święto Niepodległości w SP w Wichowie

W tym roku szkolnym Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Wichowie przebiegło inaczej niż zwykle z powodu ograniczeń wynikających ze stanu epidemii.

Nie mogła się odbyć akademia upamiętniająca ten ważny dzień dla Polaków z powodu nieobecności uczniów w szkole wywołanej zdalnym nauczaniem, ale najmłodsi przedstawiciele społeczności szkolnej: przedszkolaki z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych pięknie uczcili święto naszej Ojczyzny, wykonując symbole narodowe. Wzięli też udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu 2020". 10 listopada o godz. 11:11 pięknie zaprezentowali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", aby w ten sposób upamiętnić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie chóralnie zarecytowali wiersz patriotyczny Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" ("Kto ty jesteś".

Nauczyciele biorący udział w tym widowisku byli bardzo wzruszeni faktem tak żarliwego wyrażania patriotyzmu przez małych Polaków z naszej szkoły.

Innym działaniem związanym z obchodami Święta Niepodległości w SP w Wichowie był

konkurs poezji i pieśni patriotycznej dla najmłodszych dzieci pod hasłem,, Kto Ty jesteś? Polak mały", który odbył się 5 listopada.

Organizatorami konkursu były: p. Jadwiga Snopkowska oraz p. Marzena Złakowska. Konkurs miał na celu promowanie wartości i postaw patriotycznych, możliwość prezentacji różnorodnych dokonań artystycznych oraz sposób na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

Czteroosobowe jury w składzie: p. dyrektor Iwona Rutkowska, p. wicedyrektor Katarzyna Markowska, p. Beata Kozłowska i p. Elżbieta Lewandowska wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach: oddziałów przedszkolnych i klas I-III.

 

W konkursie poezji patriotycznej, w kategorii oddziałów przedszkolnych zwyciężyli:

I miejsce Aleksander Żandarski gr. O1,

II miejsce: Julita Domagalska gr. 01,

III miejsce:Martyna Przybyszewska - punkt przedszkolny.

W kategorii klas I-III zwyciężyli:

I miejsce - Gabriela Karczewska kl. I,

II miejsce - Leszek Adamkowski kl. II,

III miejsce - Patryk Kifer kl. III.

W konkursie pieśni patriotycznej zwyciężyli:

I miejsce Alicja Piotrowska kl. III,

II miejsce - Marta Leśniewska gr 01,

III miejsce Alicja Sawicka kl. II oraz Kamil Macieja kl. III.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, które w ręku trzymają dyplomy i nagrody, z tyłu dwie dorosłe kobiety. Na zdjęciu widać grupę dzieci, które znajdują się w sali gimnastycznej. Po bokach dwie dorosłe kobiety Kobieta o blond włosach wręcza nagrodę i dyplom małej dziewczynce. Na zdjęciu widać siedmioro małych dzieci ubranych na galowo. Trzymają w ręku prace plastyczne: biały orzeł na czerwonym tle. Grupa dzieci stoli na baczność w sali gimnastycznej. Duża część trzyma małe chorągiewki lub inne symbole narodowe. Mały chłopiec w białej koszuli stoi przy mikrofonie i recytuje wiersz. Z tyłu niebieska dekoracja.