Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej

Narodowe Czytanie w Gminie Lipno

 

Biblioteka Publiczna Gminy Lipno z/s w Radomicach wraz z filią biblioteczną w Jastrzębiu serdecznie zaprasza na wspólne czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego w ramach Narodowego Czytania 2020. Uroczystość odbędzie się 1 września o godz. 12.00 w ogrodzie Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu.

 

 

 

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania będzie również doskonałą okazją do uroczystego wręczenia nagród laureatom 8. Edycji Gminnego Konkursu Poetyckiego pt. „Miłość w czasach zarazy...” – zapiski z kwarantanny.

 

Zwycięzcami konkursu są:

 

I miejsce – Krzysztof Bedyk  SP Trzebiegoszcz

 

II miejsce – Igor Trojanowski SP Wichowo

 

III miejsce – Natalia Turowska SP Trzebiegoszcz

 

III miejsce – Jan Bedyk SP Trzebiegoszcz

 

Wyróżnienie – Bartosz Kowalski SP Trzebiegoszcz

 

Wyróżnienie – Piotr Żuchowski SP Trzebiegoszcz

 

Wyróżnienie – Karolina Ordak SP Karnkowo

 

 

 

Podczas spotkania zostaną wręczone nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „Wakacje z książką” i Gminnego Konkursu Fotograficznego „Książka na wakacjach” w ramach Akcji Lato 2020. Organizatorem konkursów jest Biblioteka Publiczna Gminy Lipno z/s w Radomicach. Z kolei nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przypominamy, że termin nadsyłania prac w obu konkursach mija 21 sierpnia br. Informacje dotyczące konkursów (regulamin, karta zgłoszenia itp.) są do pobrania na stronie www.uglipno.pl

 

Dopełnieniem Narodowego Czytania będzie wystawa  poświęcona setnej rocznicy wojny polsko-bolszewidzkiej. Wystawę przygotowało Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Ekspozycja „Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa” składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku.