Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

XIII Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Sołeckich o Puchar Wójta Gminy Lipno

W niedzielę 5 marca 2017 r. odbył się już po raz XIII  Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Sołeckich o Puchar Wójta Gminy Lipno w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wichowie, w którym wzięło  udział  8  zespołów. Turniej był rozgrywany w systemie brazylijskim. Niektóre mecze  kończyły się tie-breakami co świadczy o wyrównanym poziomie wśród zespołów. Długie wymiany piłek i efektowne zagrania to wizytówka tych zawodów oraz prawdziwa uczta dla kibica siatkówki. Walka o każdy punkt dostarczała wielu emocji. Dla uczestników nie było straconych piłek, co świadczy o wielkim zaangażowaniu w zawody, dlatego już teraz zapraszamy do obejrzenia relacji z  tego wydarzenia.

                 Pełne emocji był półfinał między zespołami Brzeźna i Kłokocka oraz Radomic i Ośmiałowa , w których zwyciężyły zespoły z Ośmiałowa i Kłokocka – to one spotkały się w wielkim finale. Ostatecznie  po zaciętym meczu Ośmiałowo odniosło zwycięstwo w turnieju i utrzymało dominacje z ubiegłego roku. Drużyna z Kłokocka mimo porażki  zasługuje na  uznanie prezentując bardzo dobrą siatkówkę. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Brzeźna, której uległ zespół z Radomic, zajmując czwarte miejsce.  Ponadto w turnieju udział wzięły drużyny z sołectw: Chlebowa, Głodowa, Ignackowa i Popowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Went ze zwycięskiego zespołu z Ośmiałowa.

                Turniej odbył się pod hasłem „UNIKAM ZAGROŻEŃ-UPRAWIAM SPORT”. Miał on na celu upowszechnianie kultury fizycznej na terenach wiejskich, zwiększenia aktywności osób dorosłych poprzez integrację społeczności poszczególnych sołectw oraz prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii, polegający na zorganizowaniu imprezy o charakterze sportowym dla młodzieży oraz dorosłych.

                Podczas zawodów uczestnicy oraz kibice mogli posilić się przygotowaną przez obsługę szkoły pyszną grochówką.

                Po zakończeniu zmagań sportowych Wójt Gminy Lipno - Pan Andrzej Szychulski wraz z Sekretarzem Gminy Lipno -  Panem Krzysztofem Milakiem oraz Dyrektorem ZS w Wichowie Panem Mieczysławem Warzyńskim wręczyli zawodnikom trofea oraz nagrody. Każda z drużyn otrzymała  dyplom, a wszyscy uczestnicy turnieju mogli liczyć na pamiątkową koszulkę, specjalnie przygotowaną na tę okazję przez organizatora.

                Powyższe działania realizowane były dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

                Dziękujemy wszystkim zawodnikom za stworzenie naprawdę ciekawego widowiska, wszystkim przybyłym gościom i kibicom za doping dla swoich ulubieńców oraz serdecznie zapraszamy na kolejna edycję turnieju. Emocji na pewno nie zabraknie.