Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Wsparcie administracji skarbowej w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT. Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia   i wysyłki pliku – e-mikrofirma. Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego br.

          Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lipnie informuje, że w ramach trwającego drugiego etapu kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT dla mikroprzedsiębiorców, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tej grupy podatników w dniach    17 i 24 lutego br. w godzinach od 9:00 do 13:00 w Urzędzie Skarbowym w Lipnie zostanie zorganizowany dyżur dla podatników w zakresie potwierdzania profilu zaufanego (eGO), wysyłki JPK_VAT oraz informacji ogólnej dotyczącej JPK.

             Również w dniach 14 – 23 lutego br. (w godzinach pracy urzędu) pracownicy Urzędu będą służyli pomocą w zakresie obsługi narzędzi informatycznych wykorzystywanych do składania JPK.

            Ponadto informacje w zakresie zakładania Profilu Zaufanego (eGO) będzie można uzyskać na infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Dzwoniąc pod numery telefonów: 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 (z tel. komórkowych) i wybierając w systemie zapowiedzi numer 7 nastąpi przekierowanie do konsultantów w Ministerstwie Cyfryzacji, którzy odpowiedzą na pytania związane z zakładaniem i potwierdzaniem bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO), przydatnego również do prawidłowego złożenia JPK_VAT. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości założenia Profilu Zaufanego (eGO) znajdują się na stronach internetowych: