Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Brytyjskiej „Poetry Lovers” w Szkole Podstawowej w Wichowie

1.02.2019 r. w Szkole Podstawowej w Wichowie odbyły się eliminacje do IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Brytyjskiej „Poetry Lovers”. Eliminacje zostały przeprowadzone w kategorii klas IV-VI. Swoje umiejętności recytatorskie w języku angielskim zaprezentowało 5 osób: Klaudia Modrzejewska i Igor Trojanowski z kl.V, oraz Julia Ciarkowska, Nadia Szychulska i Laura Sikorska z kl.VI.
Uczestnicy deklamowali wiersze poetów brytyjskich oraz amerykańskich. Uczniowie zaprezentowali znakomite opanowanie tekstów i doskonałe umiejętności recytatorskie.
Recytacje były oceniane w następujących kategoriach: wymowa i intonacja (poziom języka), interpretacja (umiejętności aktorskie) oraz wrażenie artystyczne.
Jury w składzie: pani dyrektor Iwona Rutkowska, pani wicedyrektor Katarzyna Markowska i pani Paulina Krzyszczak – nauczyciel języka angielskiego stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem wyłonienia, spośród pięciu recytacji, jednej najlepszej.
I miejsce zajęła Laura Sikorska, uczennica kl.VI i to ona będzie reprezentować szkołę na szczeblu powiatowym. II miejsce zajął Igor Trojanowski z kl.V, a III miejsce Julia Ciarkowska z kl.VI.
Brawa należą się wszystkim uczniom za wspaniałe przygotowanie do recytacji!!!