Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Walentynki w SP w Wichowo

Walentynki w Szkole Podstawowej w Wichowie przebiegły w niezwykłej atmosferze. Tego dnia było miło, wesoło i przyjemnie. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Gabrieli Krajewskiej był organizatorem konkursu walentynkowego pt. „Miłość niejedno ma imię”.

Konkurs polegał na tym, iż każda klasa wraz z wychowawcą miała zaśpiewać piosenkę o miłości i zaprezentować ją przed społecznością szkolną. Konferansjerkami imprezy były uczennice Julia Chojnicka z kl. III PG i Aleksandra Słomczewska z kl. VIII, które wprowadziły uczestników w klimat walentynkowy, pięknie opowiadając o miłości.

Występy grup oceniało jury w składzie: p. dyrektor Iwona Rutkowska, p. wicedyrektor Katarzyna Markowska i p. Krzysztof Kalinowski.

Wszystkie klasy zaprezentowały wysoki poziom. Zadziwiły i zachwyciły jury swoją pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem. Grupy zadbały o najdrobniejsze szczegóły występów, takie jak np.: ruch sceniczny, odpowiednia charakteryzacja, scenografia.

Zwycięzcami zostały następujące grupy:

I MIEJSCE – KL. IV z wychowawczynią p. Anną Leśniewską -  zaśpiewała piosenkę „Zawsze z tobą chciałbym być” z repertuaru Ich Troje

II MIEJSCE – KL. IIIPG – z wychowawczynią p. Pauliną Krzyszczak – zaśpiewała piosenkę „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło

III MIEJSCE – KL. VIII z wychowawczynią p. Małgorzatą Grzeszkiewicz – zaśpiewała piosenkę „Kot bez ogona” Kasi Stankiewicz

Pozostałe klasy, mimo że nie zajęły najwyższych miejsc, również zaprezentowały się wyśmienicie. Jury miało naprawdę trudne zadanie.

KLASA V z wychowawczynią p. Małgorzatą Sadowską – zaśpiewała piosenkę „Zanim pójdę” z repertuaru happysad

KLASA VI z wychowawczynią p. Grażyną Nowicką – zaśpiewała piosenkę „Kto za Tobą w szkole ganiał” z repertuaru Czerwonych Gitar

KLASA VII z wychowawczynią p. Gabrielą Krajewską – zaśpiewała piosenkę „Plastikowa biedronka” z repertuaru Vegas.

Oprócz tego konkursu już od poniedziałku działała w szkole poczta walentynkowa. Uczniowie mogli wyrazić sobie wzajemnie sympatię, poprzez ofiarowanie walentynek, które były rozdawane przez SU w Dzień św. Walentego.