Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Uczennice Szkoły Podstawowej w Maliszewie zgłoszne do udziału w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Dwie uczennice ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Maliszewie zostały zgłoszone i zarejestrowane do udziału w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jej organizatorem jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Celem projektu jest nauka postaw patriotycznych i obywatelskich oraz współodpowiedzialność młodych ludzi za podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej.

Kandydatki do młodzieżowego parlamentu to pasjonatki historii i współczesne zagadnienia z dziedziny społeczno-politycznej nie są im obce.

Wiktoria Kolczyńska i Wiktoria Urbańska rejestrację na liście kandydatów potraktowały jako sygnał do rozpoczęcia pracy. Zaczną od kwerendy dokumentów, co pozwoli im zapoznać się z zasobami materiałów na wybrany temat. Później będą pracować nad wyborem zagadnień, a następnie opracowywać wybrany temat.

Temat przewodni tegorocznej rekrutacji to: Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji. Myśl przewodnia, wybrana na tę kadencję wiąże się z setną rocznicą wyborów do pierwszego powojennego parlamentu RP, a dla szkoły, którą reprezentują uczennice, jest naturalną kontynuacją obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Maliszewie.