Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Wiosennie i kolorowo w marcu

oznaczenie_przedszkola_2017.jpg

W Samorządowym Przedszkolu w Radomicach marzec obfitował w różne atrakcje. Szczególnym wydarzeniem okazał się Dzień Kobiet. 8 marca chłopcy wręczyli swoim koleżankom tulipany oraz drobne upominki. Zadowolone dziewczynki  w podziękowaniu podarowały kolegom batoniki.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Pokaz Mody Wiosennej. Smerfy i Krasnale dumnie zaprezentowały kolorowe, wiosenne stroje. Tradycyjnie odbył się również pochód z Marzanną. W ten sposób dzieci pożegnały zimę, a przywitały wiosnę.

Wiosennie zrobiło się również w przedszkolnych salach. Zarówno starszaki, jak i maluchy podjęły się odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycieli zmieniły wystrój klasy, założyły hodowlę fasoli, posadziły cebulę, a także zasiały kwiatki w doniczkach. W ten sposób dzieci poszerzyły wiadomości na temat warunków niezbędnych do wzrostu roślin.

Niezwykle ważnym wydarzeniem okazały się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem przewodnim były „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych przez nauczycieli formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu
w działanie.