Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

#biblioteka, czyli Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja ogólnopolska akcję – Tydzień Bibliotek, program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku, zostało uzasadnione następująco:

„Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych” [źródło: sbp.pl].

Biblioteki Publiczne Gminy Lipno przygotowały w tym czasie wiele atrakcji. Będą spotkania autorskie, gry i zabawy dla dzieci, a także – w późniejszym terminie – Gminny Konkurs Poetyckie pt. „Przede wszystkim przyjaźń” i Gminny Konkurs Recytatorski połączony interpretacją teatralną pt. „Teatr to Ja!”.

Zapraszamy do biblioteki!

fot/źródło: unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne