Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

KinoSzkoła

16 maja br. uczniowie Zespołu Szkół w Karnkowie po raz kolejny byli uczestnikami Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej ,,KinoSzkoła” realizowanego w kinie ,,Nawojka”. Wzięli udział w prelekcji  na temat ,,Do czego może prowadzić agresja? ”. Uczniowie dyskutowali o przemocy, agresji, złości, zastanawiali się, skąd bierze się przemoc i jakie mogą być jej skutki, a także gdzie i u kogo szukać pomocy? Następnie obejrzeli film pt. ,,Mały gangster” produkcji holenderskiej. Zasadniczym celem Programu jest wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych. Wykład Pani Moniki Głowackiej pozwolił uczestnikom poruszyć  tematy dla nich ważne- choć  trudne,  rozwinąć wyobraźnię emocjonalną, pogłębić empatię.

Film pt. ,,Mały gangster” w reż. Arnego  Toonena opowiadał o chłopcu, który pragnął zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewcząt. Miał tylko jedno pragnienie: aby inni chłopcy przestali go gnębić w szkole. Zainspirowany filmem o mafii wpada na pewien pomysł… To błyskotliwa komedia, która pokazuje, jak radzić sobie z przekornym ciągiem wydarzeń.

Dzięki możliwości utożsamiania się z bohaterami filmu uczniowie dokonali autorefleksji i  podejmowali próbę zrozumienia otaczających ich procesów społecznych.

Udział w Programie zapewnia także korzyści dla nauczyciela, a mianowicie pozwala realizować podstawę programową w ciekawej formie, łączyć naukę z rozrywką, podnieść zaangażowanie uczniów.