Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Piknik Rodzinny na pożegnanie lata

W piękne, słoneczne popołudnie 31 sierpnia br. w Radomicach odbył się piknik rodzinny na zakończenie wakacji, którego organizatorem była Gmina Lipno, Rada Sołecka i Aktyw Wsi. Jedocześnie impreza była zwieńczeniem Akcji Lato 2019, czyli cyklicznych zajęć dla dzieci organizowanych przez wszystkie filie biblioteczne oraz świetlice wiejskie i domy kultury Gminy Lipno. Oprócz zaangażowania bibliotekarzy i instruktorów Akcja Lato nie mogłaby się odbyć, gdyby nie przychylność partnerów, którymi są:
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
- Bank Spółdzielczy w Lipnie;
- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.
Zebranych gości przywitał, życząc dobrej zabawy do białego rana, Zastępca Wójta Gminy Lipno Kazimierz Mątowski, a także Wiceprzewodniczący Rady i jednocześnie Sołtys Radomic Janusz Lorenc.
W części artystycznej pikniku wzięły udział utalentowane wokalistki: Oliwia Szlągiewicz ze Szkoły Podstawowej w Radomicach i Alicja Leśniewska ze Szkoły Podstawowej w Wichowie. Obie dziewczynki zaprezentowały ciekawą interpretację znanych utworów.
Ostatni wieczór przepełniony był wieloma atrakcjami. Dla najmłodszych było wesołe miasteczko, zabawy z paniami animatorkami, malowanie twarzy, a także konkursy i quizy z nagrodami.
Dorośli mogli popisać się umiejętnością w strzelaniu do celu. Konkurs strzelecki poprowadził Pan major Stanisław Dykowski, a fundatorem nagród była Gmina Lipno.
Uczestnicy festynu mogli też pokazać swoją zręczność dzięki konkursom przygotowanym i ufundowanym przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” z Lipna. Dzięki uprzejmości Prezesa GS Lipno Grzegorza Stupeckiego wszystkie dzieci otrzymały darmowe lody. O sprawy techniczne pikniku zadbał Pan Grzegorz Zakrzewski - Firma Transportowa udostępniając tym samym scenę na tę okazję. Nie mogło zabraknąć pokazu samochodu strażackiego przygotowanego przez OSP Radomice i pogadanki na temat bezpieczeństwa i specyfiki psów ratowniczych dzięki uprzejmości sekcji psów ratowniczych z Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na wszystkich czekała darmowa grochówka i pyszne ciasta przygotowane przez mieszkanki Radomic. W godzinach wieczornych niespodzianką dla wszystkich uczestników pikniku był koncert rockowego zespołu KAVOO z Lipna. Dopełnieniem wieczoru była zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu „PULS”.