Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Zdjęcie przedstawia przedszkolaki wraz z paniami opiekunkami w sali pałacu na przedstawieniu z okazji dnia kobiet

Przedszkolaki świętowały Dzień Kobiet w Jastrzębiu

Dzień Kobiet to wyjątkowy czas, ważny dla wszystkich małych i dużych Pań. Z tej okazji 9 marca br. w budynku filii bibliotecznej w Jastrzębiu odbyło się spotkanie, na którym gościła grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Karnkowie.

Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały kolorowe, papierowe tulipany i moc serdecznych życzeń. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, a następnie wszystkie przedszkolaki wykonały śliczne laurki. Aby zaznaczyć uroczysty charakter tego dnia każde z dzieci miało przypiętą żółtą koronę. W tym dniu wszyscy byli księżniczkami i książętami. Pozostając w królewskim charakterze zajęć, bibliotekarki zaprezentowały dzieciom bajkę o Kopciuszku.

Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach. Można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu pragnie złożyć serdeczne podziękowania Paniom Wychowawczyniom z Samorządowego Przedszkola w Karnkowie, a także rodzicom dzieci za zorganizowanie spotkania i słodki poczęstunek.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.