Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Nie taki język strzaszny!

W dn. 5 – 9 czerwca w Szkole Podstawowej w Maliszewie po raz kolejny obchodzono Tydzień Polonistyczny, który przygotowała nauczycielka języka polskiego - Joanna Słaboszewska.

W poniedziałek uczniowie obejrzeli krótki spektakl, który uświadamiał dzieciom jak ważne jest czytanie i że warto korzystać z książek.

We wtorek uczniowie odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie, gdzie pani Dorota Trojanowska przeprowadziła lekcję biblioteczną dotyczącą korzystania z różnych źródeł informacji, szczególnie słowników i encyklopedii,     do których uczniowie coraz rzadziej zaglądają.

Środa upłynęła uczniom na czytaniu tekstu E. – E. Schmitta pt. Oskar i pani Róża. Dzieci doskonale znały historię nieuleczalnie chorego chłopca, którą mogły wcześniej obejrzeć w ramach  projektu KINOSZKOŁA –  filmowe drogowskazy. Podobnie jak Oskar, uczniowie klasy VI redagowali listy do Boga, które następnie włożyli do balonów i wypuścili w powietrze.

W czwartek uczniowie wszystkich klas tworzyli oryginalne zakładki do książek, które utworzyły niezwykle kolorową wystawkę w sali biblioteki szkolnej. 

Każdy uczeń mógł także poczuć się jak prawdziwy poeta – piątek upłynął na pisaniu wierszy na dowolny lub wskazany temat. Wszystkie utwory młodych wierszopisarzy utworzą kolejną część Szkolnej Antologii.

Uczniowie wzięli także udział w Ortograficznej Korridzie. Pogromcami Byków okazali się: Jakub Rejmanowski (kl. IV), Weronika Romanowska (kl. V) i Wiktoria Kolczyńska (kl. VI). Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

W sali biblioteki powstała lista przebojów książkowych – WARTO PRZECZYTAĆ! Utworzyli ją sami uczniowie polecając książki zakupione w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3.

Tydzień Polonistyczny to projekt rozbudzający literackie i kulturalne zainteresowania uczniów oraz rozbudzanie szacunku do języka ojczystego poprzez zabawę.