Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Niezwykle spotkania przedszkolaków z Trzebiegoszcza

Podczas edukacji przedszkolnej dzieci poznają  charakter niektórych zawodów. Z trzema z nich 5 grudnia 2018 r. wychowankowie punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawców: Małgorzaty Grunwald- Szefler, Renaty Rozen i Małgorzaty Orzechowskiej mogli zapoznać się znacznie bliżej. Dzięki uprzejmości pani Emilii Cybulskiej dzieci mogły zwiedzić salon fryzjerski i przyjrzeć się pracy pani fryzjerki, która opowiadała o swoim fachu, prezentując przy tym różnorodne narzędzia i przybory niezbędne do jego wykonywania. Przedszkolaki same zasiadły także na fotelu, aby poprawić swoje fryzury. Serdecznie dziękując za możliwość bliższego zapoznania się z zawodem fryzjera, w wyśmienitych humorach opuściliśmy zakład fryzjerski.
  Następnym punktem na szlaku wycieczki po zawodach była wizyta w urzędzie pocztowym, gdzie dzieci przekonały się, jak wygląda poczta po drugiej stronie okienka. Maluchy miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres wykonywanych przez tę instytucję usług.  Następnie udaliśmy się do pomieszczenia, w którym swoje stanowiska pracy mają listonosze. Wielką frajdę sprawiało nam własnoręczne przybijanie stempli na kopertach. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna. Na sam koniec naszej wizyty wysłaliśmy list do świętego Mikołaja.
  Kolejnym, niezwykłym spotkaniem było zapoznanie się z zawodem zegarmistrza.
Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały opowieści o mechanizmach odmierzających czas. Dowiedziały się, jak zbudowany jest zegar oraz jakimi narzędziami się go naprawia. I tak, zarówno nam, jak i gospodarzowi mile upłynął czas, którego nikomu nie udało się zatrzymać.
  W ramach odpoczynku i w celu poznania folkloru naszych okolic udaliśmy się do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych przygotowanych z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  Warsztaty przeplatane były opowieściami o wydarzeniach jakie miały miejsce w okresie od Wigilii aż do Święta Trzech Króli. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiele cennych informacji dotyczących kujawskich tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz dekoracji izb w dawnych czasach. W części warsztatowej przedszkolaki własnoręcznie stworzyły przepiękne ozdoby na choinkę, które mogły zabrać ze sobą do domu. I tak pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.