Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Wycieczka autokarowa „Kasztaniaków” i „Krasnali” z Przedszkola Samorządowego w Karnkowie do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku

oznaczenie_przedszkola_2017.jpg

Dnia 07.12.2018 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Centrum Zabaw Happy Park mieszczącym się w Stróżewku. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci z grupy przedszkolnej. Jeszcze w przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.
Miłe wrażenie zrobiła na nas śnieżynka, która przywitała naszą grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas owego pobytu w sali. Następnie czym prędzej udaliśmy się do szatni gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. W trakcie pobytu w centrum zabaw ciekawą niespodzianką okazało przybycie Świętego Mikołaja ,który z pomocą animatorek- śnieżynek bawił się z przedszkolakami oraz rozdawał słodycze. Wszystkie przedszkolaki chętnie robili sobie również zdjęcia z Mikołajem. Po spotkaniu ze Świętym Mikołajem przedszkolaki z wielką chęcią wróciły do zabaw. Znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych skakańców, armatek na piłeczki. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha w którym można było odpocząć.
W czasie dwu i pół godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami w bufecie znajdującym się w Centrum Zabaw.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem .Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który przybył do przedszkola około godz. 13.30. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez reszta dnia pobytu w przedszkolu.