Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Lekcja oszczędzania w szkole im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu

Oszczędzanie jest jednym z najważniejszych nawyków, który warto wyrabiać od najmłodszych lat. Dzięki oszczędzaniu uczymy się stawiania sobie celów, wytrwałości, cierpliwości, umiejętności podejmowania decyzji i samodzielności. Nasza szkoła  uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności.

13 grudnia 2018 r. odbył się szkolny apel przygotowany przez członków SKO. Aby zachęcić naszych uczniów do systematycznego korzystania z SKO, uczniowie klasy I i V  przedstawili inscenizację pt. „Ziarnko do ziarnka”  o oszczędzaniu nie tylko pieniędzy, ale  również wody, prądu i  książek. Mali aktorzy, pokazali, jak mądrze korzystać z posiadanych dóbr, dbać o rzeczy własne i innych i wreszcie jak należy uczciwie zdobywać pieniądze i dokonywać przemyślanych wydatków. Oszczędzanie to wstęp do realizacji marzeń, a marzenia ma każdy człowiek, (tylko trzeba umieć dążyć do ich spełnienia).

W spotkaniu wzięła udział pani Emilia Chrol- pracownik Banku Spółdzielczego, która przeprowadziła  ciekawy miniwykład dotyczący oszczędzania. Uczniowie poznali podstawowe zagadnienia związane z pieniądzem i ich znaczeniem w życiu codziennym. Dowiedzieli się, czym jest oszczędzanie i jakie są powody, dla których powinno się  oszczędzać. Pani Emilia przekazała też  uczniom kilka dobrych rad, np. jak zacząć odkładać pieniądze, jakie metody stosować i co może być dobrą motywacją. Wszystkie dzieci chętnie słuchały, odpowiadały na pytania, wykazywały się dużą wiedzą i pomysłowością . Ta lekcja przekonała uczniów, że warto oszczędzać pieniądze i gromadzić je na książeczce. Uczniowie przekonali się także, że oszczędzanie może być znakomitą  i pouczającą zabawą.