Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Złośliwości jej królewskiej mości, czyli Teatr Maska w Jastrzębiu

Pod koniec maja Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu gościła Teatr Maska z Krakowa. W ramach działań z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci miały okazję poznać historię rozkapryszonej księżniczki, która jest wiecznie niezadowolona. Zarówno dzieci z Punktu Przedszkolnego, jak i klas 0-III Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu z zadowoleniem obejrzały pouczającą sztukę, której głównym przesłaniem była zachęta do bycia dobrym i uczynnym dla otaczających nas ludzi.   

Szybkie tempo życia oraz internetowy świat sprawiają, że coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy, nie potrafimy bezinteresownie pomagać innym. Empatia i współczucie są nam coraz bardziej obce, przez co ulice stają się smutne, a place zabaw puste. Dobre wychowanie to styl życia, pewnych zasad można się uczyć od najmłodszych lat. Przestrzeganie ich nie powinno być wówczas problemem, czy przykrą powinnością.

Królewna Alicja jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona. Od samego rana w pałacu słychać jej dąsy i pretensjonalny ton. Wielu poddanych zwraca się o pomoc do następczyni tronu, ale dziewczyna nie zna słowa „współczucie” i każdego odprawia z kwitkiem. Pewnego dnia Alicja sama jednak będzie potrzebować pomocy. Czarodziej, chcąc dać jej nauczkę, zamienia damę w żabę. Królewna szybko zrozumie, jaką wartość ma pomaganie., jednak los rzuci jej kolejną kłodę pod nogi- z wizytą w pałacu pojawia się bowiem książę Aleksander. Młodzieniec  szuka kandydatki na żonę. Alicja w ciele żaby nie liczy na powodzenie. Książę poznając damę widzi jednak, że dziewczyna ma dobre serce i chce naprawić wszystkie błędy. Być może jej dobre zachowanie rozproszy zły czar tak, aby Książę i Królewna mogli żyć długo i szczęśliwie?