Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Bezpłatne konsultacje dla cudzoziemców i pracodawców w Lipnie

Szanowni Państwo,
w dniu 26.03.2020 (czwartek) r. w godzinach od 10:00 do 14:00 w Lipnie (ul. Okrzei 7, parking Powiatowego Urzędu Pracy w Lipnie) odbędzie się bezpłatny dyżur konsultanta dla cudzoziemców, a także pracodawców, którzy zatrudniają obcokrajowców z Lipna i okolic.
Podczas dyżuru konsultant udzieli wsparcia z zakresu legalizacji pobytu i procedur administracyjnych, udzielimy wsparcia w wypełnianiu wniosków i formularzy urzędowych oraz w codziennych czynnościach związanych z mieszkaniem w Polsce, np. zapisy szkoły. Poradnictwo jest dostępnie nieodpłatnie również dla urzędników, pracowników instytucji pomocowych współpracujących z migrantami oraz dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
Poradnictwo realizowane jest w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć!”, który jest realizowany przez Fundację Emic wspólnie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim. Projekt ma na celu wsparcie cudzoziemców i instytucji publicznych, z których korzystają cudzoziemcy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Nasze działania są współfinansowane z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Fundacja Emic korzysta ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Lipnie.