Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Na pierwszym palnie dzieci siedzące na krzesełkach. Zdjęcie zostało zrobione w klasie lekcyjnej przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Karnkowie. Dzieci trzymają ręce na kształt serduszka.

Jak rozmawiać u uczuciach – lekcja online z przedszkolakami

W minionym tygodniu dzieci z Samorządowego Przedszkola w Karnkowie – po raz kolejny – uczestniczyły w lekcji bibliotecznej online zorganizowanej przez filię biblioteczną w Jastrzębiu. Tematem zajęć były emocje, czyli uczucia towarzyszące nam każdego dnia. Jak wiadomo uczuć i emocji nie należy lekceważyć lecz trzeba się z nimi zaprzyjaźnić i w odpowiedni sposób je kontrolować.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z przeczytanej książki „Siedem uczuć Zosi”, jakie uczucia mogą nam towarzyszyć. W zabawie z „kostką uczuć” przedstawiały przykłady swoich  „emocji”. Natomiast w zabawie „Co się stało” bezbłędnie rozpoznawały emocje i uczucia bohaterów przedstawionych na obrazku.
Dzieci znakomicie radziły sobie podczas zajęć, aktywnie brały w nich udział oraz zgodnie współpracowały.

Na pierwszym palnie dzieci siedzące na krzesełkach. Zdjęcie zostało zrobione w klasie lekcyjnej przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Karnkowie. Dzieci trzymają ręce na kształt serduszka. Na pierwszym planie przedszkolaki w Samorządowego Przedszkola w Karnkowie wraz z wychowawczyniami. W tle rzutnik, na którym zostało wyświetlone połączenie online z dyrektor Biblioteki Publicznej w Radomicach. Zdjęcie zostało zrobione podczas lekcji bibliotecznej online „Jak rozmawiać o uczuciach” Na zdjęciu Ewa Rozen-Bieńkowska dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Lipno z/s w Radomicach trzymająca książkę pt. „Siedem uczuć Zosi”. Zdjęcie zostało zrobione podczas zajęć online. Na zdjęciu Ewa Rozen-Bieńkowska dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Lipno z/s w Radomicach trzymająca książkę pt. „Siedem uczuć Zosi”. Zdjęcie zostało zrobione podczas zajęć online.