Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Zdjęcie grupowe przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Karnkowie. W tle drzewa znajdujące się na dziedzińcu miejscowej szkoły.

Jak kochać zwierzęta i dbać o przyrodę – lekcja biblioteczna online

Wraz z początkiem października dzieci z Samorządowego Przedszkola w Karnkowie po opieką wychowawczyni Wioletty Drożyńskiej uczestniczyły w lekcji online „Jak kochać zwierzęta i dbać o przyrodę”, która została przeprowadzona przez zaprzyjaźnioną filię biblioteczną w Jastrzębiu.

Zajęcia zostały przeprowadzone z okazji niedawno obchodzonych świąt: Święta Drzewa i Światowego Dnia Zwierząt.

Świat zwierząt jest bardzo różnorodny, a dzieci nieustannie zadają mnóstwo pytań, na które odpowiedzi możemy znaleźć w książkach. Przedszkolaki z Karnkowa z zainteresowaniem słuchały opowieści: „Psierociniec”, „Alfabet miłości”, czy „Świat zwierząt”. Barwne, przestrzenne i dźwiękowe książki pozwoliły naszym milusińskim wyobrazić sobie jak wygląda życie zwierząt na różnych kontynentach i w oceanach. Ponadto dzieci wysłuchały ciekawostek o tym jak funkcjonują drzewa, jak przebiega życie rodzinne lasu, o wyjątkowości każdego drzewa, o powiązaniach rodzinnych i przyjaźniach drzew jednego gatunku , słabościach i mądrości przyrody... zachęciły to przedszkolaków do wnikliwej analizy korzyści wynikających z dbania o lasy.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały prace plastyczne, które sprawiły im wiele radości.

Zdjęcie grupowe przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Karnkowie. W tle drzewa znajdujące się na dziedzińcu miejscowej szkoły. Na pierwszym palnie dzieci z samorządowego Przedszkola w Karnkowie siedzące przy stolikach i wykonujące prace plastyczne przedstawiające jesienne drzewo. Zdjęcie została zrobione w klasie lekcyjnej przedszkolaków Zdjęcie grupowe przedszkolaków wykonane w klasie lekcyjnej. Dzieci układają ręce w kształt serca. W tle rzutnik, na którym wyświetlono połączenie online z Ewą Rozen-Bieńkowską dyrektor Biblioteki Publicznej w Radomicach. Zdjęcie grupowe przedszkolaków wykonane w klasie lekcyjnej. Dzieci układają ręce w kształt serca. W tle rzutnik, na którym wyświetlono połączenie online z Ewą Rozen-Bieńkowską dyrektor Biblioteki Publicznej w Radomicach. Zdjęcie przedstawia grupkę przedszkolaków siedzących na dywanie w ich klasie lekcyjnej. Zdjęcie przedstawia grupkę przedszkolaków siedzących na dywanie w ich klasie lekcyjnej.