Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

SP Maliszewo: Letters to Famous People - Korespondujemy z brytyjską królową!

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Maliszewie wraz z nauczycielką języka angielskiego Magdaleną Kucińską zredagowali list oraz kartkę z życzeniami skierowany do brytyjskiej królowej - Elżbiety II.

W liście do monarchini uczniowie przedstawili swoją szkołę i krótko opisali liczne sukcesy swoich kolegów. Wyrazili także zainteresowanie kulturą brytyjską oraz przekazali królowej świąteczne życzenia. Do listu została dołączona ręcznie wykonana kartka bożonarodzeniowa wykonana przez Bartosza Kuraczyka z klasy IV oraz portret  królowej Elżbiety II autorstwa Wiktorii Urbańskiej z klasy VII. 

Odpowiedź na list dotarła do Maliszewa wprost z Pałacu Buckingham w poniedziałek,  12 marca. Wszyscy uczniowie byli pozytywnie zaskoczeni  szybką odpowiedzią. Ze względu na ogromną ilość otrzymywanych przesyłek, królowa nie odpowiedziała na list osobiście, ale w jej imieniu podziękowania za portret oraz świąteczną kartkę przekazała jedna z dam dworu odpowiedzialna za  królewską korespondencję.

Przesyłka skierowana do Królowej Elżbiety II  nie jest z pewnością ostatnią, która została wysłana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Maliszewie. W ramach szkolnej akcji  Letters to Famous People uczniowie  mają już  w planach skierowanie kolejnych listów do  innych sławnych osób. W ten sposób nie tylko rozwijają swoje umiejętności językowe, ale również wzmacniają poczucie własnej wartości i otwartości wobec innych kultur.