Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Bezpieczne wakacje z policją

W ramach akcji „Bezpieczne lato 2018” filia biblioteczna w Jastrzębiu gościła funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Celem spotkania było utrwalenie wiedzy na temat zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zaproszony gość, sierż. szt. Małgorzata Małkińska wygłosiła prelekcję na temat bezpiecznych wakacji, a także zagrożenia jakie niesie z sobą spożywanie alkoholu i narkotyków. Podczas spotkania dzieci i młodzież dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, w górach i w domu, a także podczas wakacyjnych zabaw. Ponadto ważnym punktem spotkania była rozmowa na temat poważnych zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków i alkoholu. Uczestnicy spotkania mieli możliwość założenia tzw. alkogogli, które symulują stan odurzenia. W tych alkogoglach musieli przejść określony odcinek, nie potrącając postawionych wcześniej słupków. To ćwiczenie z pewnością uświadomiło wszystkim, jak niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia może być spożywanie alkoholu. Na koniec spotkania dzieci i młodzież zapoznały się z podstawowymi zasadami resuscytacji.

Środki finansowe na przeprowadzenie Akcji Lato 2018 biblioteki pozyskały z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz innych instytucji.

Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu pragnie serdecznie podziękować Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie, a przede wszystkim sierż. szt. Małgorzacie Małkińskiej z przeprowadzenie zajęć.