Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Wycieczka do Komendy Policji w Lipnie

Lipnowscy policjanci często goszczą u siebie wycieczki szkolne i nie tyko. Młodych gości interesuje praktycznie wszystko, a zwłaszcza warunki i wyposażenie, w jakich pracują policjanci, a także ich „czworonożni” pomocnicy. Tym razem taką okazję miały dzieci z Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu, które 20 lipca w ramach tegorocznej Akcji Lato odwiedziły Powiatową Komendę Policji w Lipnie. Dzięki sierż. szt. Małgorzacie Małkińskiej dzieci dowiedziały się krok po kroku, jak przebiega obsługa interesanta komendy. Następnie podpatrywały co dzieje się na stanowisku dyżurnego jednostki.

Dzieci i młodzież z zaciekawieniem oglądali nowoczesną, podziemną strzelnicę, siłownię oraz salę treningową, gdzie funkcjonariusze ćwiczą taktykę i techniki policyjnych interwencji. Dużym zaskoczeniem dla zwiedzających był wystrój tzw. „niebieskiego pokoju”, który swoimi kolorowymi barwami i dużą ilością pluszaków przypominał salon z zabawkami. Ku zadowoleniu dzieci, w trakcie wycieczki można było odwiedzić wydział kryminalny, gdzie zwiedzający dowiedzieli się jak pobrać odciski palców. Każdy z zaineresowanych mógł zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu z wideorejestratorem.

Na zakończenie wizyty sierż. szt. Małgorzata Małkińska przypomniała dzieciom o najważniejszych zasadach, do których należy się bezwzględnie stosować, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Podkreślając przy tym, jak bardzo ważną kwestią dla bezpieczeństwa pieszych jest wyposażenie w elementy odblaskowe. To sprawdzone zabezpieczenie, które spowoduje, że unikniemy potrącenia przez samochód.