Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Poznajemy piękno przyrody. Wyjazd na warsztaty do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Wilga

W ramach Akcji Lato 2018, dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych, w bibliotekach Gminy Lipno, miały okazję spędzić miłe chwile na dwudniowym wyjedźcie do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Wilga. Wyjazd na warsztaty ekologiczne do Górzna miał miejsce w dniach 18-19 lipca br. I pewnością był jedną z atrakcji, które przygotowali pracownicy gminnych bibliotek. Świadczy o tym chociażby duża frekwencja i zainteresowanie młodych uczestników. Pod opieką Ewy Rozen, Ilony Wiśniewskiej, Elżbiety Suleckiej, Agnieszki Bedyk i Szymona Jankowskiego dzieci i młodzież zwiedzali Rezerwat Przyrody Szumny Zdrój, będący częścią Górzeńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Wakacyjne dni spędzone w malowniczym Górznie były dla uczestników nie tylko miłym wypoczynkiem na łonie przyrody, ale również poszerzeniem wiedzy i zgłębianiu tajników otaczającego nas środowiska przyrodniczego.

W czasie warsztatów uczestnicy poznali wiele ciekawostek ekologicznych, a także dowiedzieli się w jak prosty sposób oni sami mogą chronić środowisko.

Warsztaty ekologiczne współfinansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.