Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Wrzesień w Samorządowym Przedszkolu w Radomicach

Starszaki z uśmiechem na twarzy powróciły po wakacjach do przedszkola, a nieśmiałe maluchy dość szybko zaadaptowały się do nowego otoczenia. Już po kilku dniach uczęszczania do przedszkola odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. 20 września maluchy zaprezentowały się przed rodzicami, recytując wierszyk oraz śpiewając piosenkę. Brały także udział w licznych konkurencjach sportowych, w których nagrodą był medal dla każdego dziecka. Tradycyjnie odśpiewano hymn przedszkolaka i wypuszczono kolorowe baloniki. 21 września dzieci włączyły się do jubileuszowej akcji sprzątania świata pod hasłem „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”. Nauczycielki Ewelina Skonieczna, Dorota Kiełkowska i Katarzyna Fafińska przeprowadziły zajęcia, które zainspirowały przedszkolaków do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.
Kilka dni później swoje święto obchodzili chłopcy. Dziewczynki odśpiewały swoim kolegom „Sto lat”, a następnie podarowały chłopcom wielką paczkę, w której ukryły się drobne prezenty dla każdego z nich. Radość i uśmiech na twarzy gościł również u dziewczynek, kiedy to w podziękowaniu chłopcy podarowali koleżankom batoniki.
Niesamowitym wydarzeniem okazało się również spotkanie z Panem Marcinem Jaworskim, fotoreporterem i dziennikarzem. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zawód redaktora i jakimi narzędziami posługuje się w swej pracy. Na koniec spotkania, w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, Pan Jaworski przeczytał dzieciom znany wiersz Juliana Tuwima „Okulary”.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radomicach, by w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zaprezentować bajkę lub inny utwór.